Szukając na rynku firmy oferującej najlepszy leasing, należy wziąć pod uwagę aktualne rankingi oraz dokładnie sprawdzić warunki umowy. Dodatkowo należy sobie uświadomić oczekiwania, bo od tego ostatecznie zależy, która oferta będzie najlepiej trafiać w potrzeby leasingobiorcy.

Najlepszy leasing – określenie warunków

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jaki jest najlepszy leasing dla firm, bo zależy to od sytuacji i oczekiwań klienta. Nie zawsze też spełnia on warunki, by otrzymać np. zgodę na finansowanie bardzo drogich przedmiotów. Ogólnie można podać zasadę, że najlepszy leasing jest tani, czyli z niską ratą oraz oprocentowaniem. W drugiej kolejności są brane pod uwagę udogodnienia podatkowe, co jest istotne, w przypadku gdy leasing obejmuje środki trwałe dla firmy

Rozmowa z konsultantem

Istnieje wiele rodzajów umów leasingowych i każda ma swoje istotne cechy, które mogą być wadami lub zaletami, w zależności od sytuacji klienta. Zawsze można przeprowadzić wstępną rozmowę z konsultantem firmy leasingowej, by podpowiedział na podstawie opisanych oczekiwań, w którym kierunku klient powinien skierować swoje poszukiwania najlepszej oferty leasingu. Chodzi przede wszystkim o ustalenie, czy ma być to leasing finansowy, operacyjny, odnawialny, albo czy z opcją wykupu, czy bez.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze leasingu?

Zanim podejmie się decyzję o podpisaniu umowy leasingowej, warto sprawdzić jak najwięcej opcji, rozważyć również czy konieczny jest nowy przedmiot, czy zadowalający będzie tańszy używany, ale w dobrym stanie. Kalkulator leasingowy poda wysokość raty i jest to istotna przesłanka w wyborze oferty leasingu, ale prócz tego należy sprawdzić jeszcze Tabelę Opłat i Prowizji, która uwzględnia dodatkowe koszty leasingu oraz OWUL (Ogólne Warunki Umowy Leasingu), stanowiące integralną część umowy. Określa się tam m.in. zasady użytkowania finansowanego przedmiotu, jego nabycia oraz np. wypowiedzenia umowy. Zawsze należy się wczytać dokładnie w warunki, by nie okazało się, że oferta z najniższą ratą ma jakieś niuanse, które nie stawiają tej propozycji już wcale w tak dobrym świetle.

Najlepszy leasing – rankingi firm

Dobrym sposobem znalezienia korzystnej oferty jest śledzenie rankingów firm leasingowych. Jest on budowany w oparciu o warunki, jakie proponuje firma. Można w ten sposób sprawdzić jakie parametry ma oferta oraz jakie dodatkowe udogodnienia może zawierać umowa. Ranking firm leasingowych może być sporządzany na potrzeby finansowania konkretnego przedmiotu, np. pojazdów i wtedy można zawęzić poszukiwania. Rankingi nie są stałe, dlatego warto sprawdzać najbardziej aktualne dane, by nie przeoczyć preferencyjnej oferty firmy leasingowej, która np. pojawiła się stosunkowo niedawno.

Najlepszy leasing według porównywarki

Pytanie o korzystny leasing nurtuje wielu przedsiębiorców, a także osoby fizyczne, które poszukują możliwości wzięcia auta w korzystnym leasingu. Przydatna jest w tym przypadku porównywarka leasingowa, w której zestawienie najlepszych ofert leasingu eliminuje zazwyczaj ryzyko błędu. Wyniki analiz dają wiarygodne dane, dotyczące dostępnych ofert na najlepszy leasing, ale pod warunkiem wprowadzenia właściwych parametrów przez samego zainteresowanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.